Sudety - przewodnik okładka
góry książki

Sudety – najpiękniejsze wycieczki

Sudety to, obok Karpat, duże pasmo górskie na obszarze południowo-zachodniej Polski, północnych Czech i niewielkiej części Niemiec.

Mają do zaoferowania cały szereg atrakcji – od najwyższych górskich szczytów w Sudetach Wysokich – Śnieżki i Śnieżnika, przez fantazyjne formy skalne w Górach Stołowych, do polodowcowych jezior, wodospadów i nieco mniejszych pagórków w Rudawach Janowickich.

Sudety są piękne, a dodatkowo szlaki niektórych mniej znanych pasm zupełnie puste. Przekonałam się o tym rok temu będąc m.in. w Górach Złotych czy Bialskich, a w tym w Górach Kamiennych czy Wałbrzyskich.

Planując wędrówki warto mieć dobrą mapę, ale ja polecam coś innego – przewodnik Sudety Wydawnictwa Bezdroża.

Nie jestem w stanie opisać, jak żałuję, że nie miałam tej książki dwa miesiące temu, kiedy podczas urlopu przemierzałam sudeckie szlaki. O kilku miejscach doczytałam dopiero teraz więc siłą rzeczy – trzeba będzie tam wrócić.

To co pierwsze rzuca się w oczy to to, że książka jest lekka i poręczna. To ważne, jeśli nosimy ją przy sobie i czytamy podczas przerw w wędrówce.

Składa się na nią kilkanaście rozdziałów (każdy w innym kolorze) opisujących poszczególne pasma Sudetów, plus oddzielna część o Jeleniej Górze, Czeskim Raju, Zamku Książ i Twierdzy Srebrna Góra.

Sudety przewodnik - rozdział

Każda część to opis pasma, jego mapa i to co najważniejsze – propozycje wycieczek. Poza polskimi trasami mamy również szlaki po stronie niemieckiej i czeskiej.

Oprócz podstawowych informacji, jak długość trasy, czas przejścia czy stopień trudności mamy też podpowiedzi dotyczące dojazdu i parkingu oraz noclegu i wyżywienia.

Sudety przewodnik - wstęp

Bardzo ciekawa pozycja, szczególnie warta uwagi wtedy, kiedy wybieramy się w konkretne miejsce i nie potrzebujemy dużej mapy.

Dziękuję Wydawnictwu za książkę. Przyda się już niebawem podczas sudeckiego weekendu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *