Sudety – najpiękniejsze wycieczki

Sudety – najpiękniejsze wycieczki

Sudety to, obok Karpat, duże pasmo górskie na obszarze południowo-zachodniej Polski, północnych Czech i niewielkiej części Niemiec.

Mają do zaoferowania cały szereg atrakcji – od najwyższych górskich szczytów w Sudetach Wysokich – Śnieżki i Śnieżnika, przez fantazyjne formy skalne w Górach Stołowych, do polodowcowych jezior, wodospadów i nieco mniejszych pagórków w Rudawach Janowickich.

Sudety są piękne, a dodatkowo szlaki niektórych mniej znanych pasm zupełnie puste. Przekonałam się o tym rok temu będąc m.in. w Górach Złotych czy Bialskich, a w tym w Górach Kamiennych czy Wałbrzyskich.

Planując wędrówki warto mieć dobrą mapę, ale ja polecam coś innego – przewodnik Sudety Wydawnictwa Bezdroża.

Nie jestem w stanie opisać, jak żałuję, że nie miałam tej książki dwa miesiące temu, kiedy podczas urlopu przemierzałam sudeckie szlaki. O kilku miejscach doczytałam dopiero teraz więc siłą rzeczy – trzeba będzie tam wrócić.

To co pierwsze rzuca się w oczy to to, że książka jest lekka i poręczna. To ważne, jeśli nosimy ją przy sobie i czytamy podczas przerw w wędrówce.

Składa się na nią kilkanaście rozdziałów (każdy w innym kolorze) opisujących poszczególne pasma Sudetów, plus oddzielna część o Jeleniej Górze, Czeskim Raju, Zamku Książ i Twierdzy Srebrna Góra.

Sudety przewodnik - rozdział

Każda część to opis pasma, jego mapa i to co najważniejsze – propozycje wycieczek. Poza polskimi trasami mamy również szlaki po stronie niemieckiej i czeskiej.

Oprócz podstawowych informacji, jak długość trasy, czas przejścia czy stopień trudności mamy też podpowiedzi dotyczące dojazdu i parkingu oraz noclegu i wyżywienia.

Sudety przewodnik - wstęp

Bardzo ciekawa pozycja, szczególnie warta uwagi wtedy, kiedy wybieramy się w konkretne miejsce i nie potrzebujemy dużej mapy.

Dziękuję Wydawnictwu za książkę. Przyda się już niebawem podczas sudeckiego weekendu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powrót do góry