góry książki

Siła marzeń, czyli jak zdobyłam Everest

Druga książka Miłki Raulin jest pewnym uzupełnieniem poprzedniej. W pierwszej bowiem (“Siła Marzeń, czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi”) Miłka opisała zdobycie szczytów Korony Ziemi oprócz Everestu. Najwyższej górze poświeciła oddzielną pozycję.

Miłka Raulin

Magister inżynier trakcji elektrycznej, mama, podróżniczka. Pasjonatka wspinaczki wysokogórskiej, pilot szybowcowy, taterniczka. Autorski projekt Siła Marzeń – Korona Ziemi realizowała przez siedem lat. 22 maja 2018 r. zdobyła Everest.

Za książkę “Siła Marzeń, czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi” w 2019 r. otrzymała Nagrodę Magellana, przyznawaną w konkursie na najlepszą publikację turystyczną.

Everest

Everest. Czomolungma. Góra gór. Jest jak magnes. Piękna, intrygująca, dumna i niebezpieczna. Rozpala wyobraźnię niejednego wspinacza – bo któż nie chciałby wejść na Dach Świata? I choć Everest bez wątpienia jest magiczny, stał się też kołem zamachowym potężnego biznesu. Każdego roku wydaje się setki pozwoleń na wejście na szczyt, a ci, którzy pragną zmierzyć się z Czomolungmą, muszą zapłacić za wyprawę niewyobrażalne pieniądze.

Książka

Siła marzeń okładka

O poprzedniej książce możecie poczytać [tutaj]. Teraz dzięki uprzejmości księgarni ebookpoint.pl mogłam posłuchać audiobooka. Oczywiście to zupełnie inne doświadczenie ale ma też swoje plusy – świetnie się biega przy opowieściach, które dają niezłego kopa energetycznego.

Książa składa się z 14 rozdziałów. Każdy to opis przygotowań, codziennych problemów lub wspomnień z wędrówki. Całość składa się na fantastyczną pozycję o wyprawie na najwyższą górę świata.

Pisałam o tym już w przypadku pierwszej książki ale powtórzę raz jeszcze – Siła marzeń to siła kobiet. Młoda, niewielkiego wzrostu pani inżynier postanowiła sobie, że zdobędzie Everest i po prostu to zrobiła! Wiadomo, było ciężko, chwilami mega ciężko, ale dopięła swego. Oczywiście, gdyby nie pomoc najbliższych, przyjaciół i sponsorów nie dokonała by tego ale jednak całe przygotowanie kondycyjne należało tylko do niej. To ona w końcu musiała się zmierzyć z zimnem, bólem, tęsknotą i problemami zdrowotnymi.

Poza opisami książka (ta w wersji papierowej) to również piękne wielobarwne zdjęcia. Na prawdę, jest tam tak kolorowo, że buzia sama się uśmiecha na te wszystkie barwne chorągiewki, namioty na tle surowych skał i puchowe kurtki w białym śniegu.

Siła marzeń w środku

 

Książka wciąga i ciężko skończyć na jednym rozdziale. Jest tam cała masa emocji – od strachu, złości i łez po szczerą radość, uśmiech i ogrom miłości (nie tylko do gór;))

To również fajny poradnik, jak przygotować się do takiej wyprawy. Koszty, przygotowanie kondycyjne i organizacyjne – wszystko wyjaśnione i pokazane, co zrobić żeby ograniczyć było jak najbardziej bezpiecznie.

Warto dodać, że audiobook czytany jest przez samą Miłkę co powoduje, że czujemy się tak, jakby całą historie opowiadała nam koleżanka przy kawie.

Książkę w każdej wersji możecie kupić na stronie ebookpoint.pl.

Audiobook jest w super promocji także polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *