Róg panorama
góry Góry Stołowe KZKG RP Sudety

Róg, czyli mniej znany szczyt Gór Stołowych

Okolice Lubawki, gdzie spędzamy tegoroczny górski urlop to super miejsce wypadowe na pobliskie szczyty. W pobliżu mamy aż trzy (a nawet i cztery o czym będzie dzisiaj) pasma górskie – Góry Wałbrzyskie, Góry Kamienne, Rudawy Janowickie i o dziwo jeden szczyt Gór Stołowych i właśnie dzisiaj będzie o nim.

Róg

Na Róg, mniej znany szczyt Gór Stołowych, można dojść niebieskim szlakiem z Chełmska Śląskiego ale nie ukrywam, że na początek i po długiej podróży idziemy trochę na łatwiznę – wybieramy szlak najkrótszy.

Drogowskaz - początek szlaku na Róg

Dojeżdżamy do miejsca Strażnicze Naroże, gdzie przy drodze można bez problemu zostawić samochód na niewielkim parkingu. Tutaj czerwonym szlakiem dojdziemy właśnie na Róg. Nie jest to dalekie wyjście – 1,6 km w jedną stronę.

Szlak na Róg

Początkowo idziemy lasem, potem już odsłoniętą ścieżką.

Szlak przez las

Kiedy zobaczymy szlak niebieski musimy się nieco odwrócić w prawo i pośród krzewów wejść w wąską ścieżkę. Na szczyt pójdziemy tymi dwoma szlakami.

Szlak czerwony i niebieski

Róg - dwa szlaki

Po kilkunastu minutach jesteśmy na górze. Jest zupełnie płasko i pusto.

Panorama

Pierwszy szczyt odhaczony;)

Na Rogu

Jeśli ktoś zdobywa korony z Klubem Zdobywców Koron Gór RP to warto wspomnieć, że ten szczyt leży w oddali od pozostałych należących do Gór Stołowych.

Jest to również szczyt wliczany do Diademu Gór Polski.

Szlak na Rogu

A na pozostałe sudeckie szlaki zapraszam  [tutaj] 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *