Ksiażka 555 zagadek o Tatrach
gadżety góromaniaka góry książki

Co wiesz o Tatrach?

Przyjeżdżasz na Podhale? Zdobywasz tatrzańskie szczyty? A może bywasz w Zakopanem i zwiedzasz miasto?

Jeśli tak to mam dla Ciebie idealną książkę – 555 zagadek o Tatrach.

Dla kogo?

Dla wszystkich! Uważam, że jest to świetny prezent zarówno dla miłośników górskich wędrówek, jak i dla tych którzy bardziej od turystyki wolą historię. To idealna pozycja dla uczniów/studentów kierunków ekologia/geologia/środowisko. W łatwy sposób można poznać najciekawsze historie związane z najwyższymi górami w Polsce.

Przykładowy rozdział książki 555 zagadek o Tatrach

Autor

Czesław Momatiuk (1936-1972) w latach 50 i 60 XX wieku jeden z najwybitniejszych polskich wspinaczy. Autor bardzo trudnych dróg w Tatrach. Jako pierwszy przeszedł lewą części północno-wschodniej ściany Kazalnicy Mięguszowieckiej oraz nowa wytyczył nową drogą na Kazalnicy Mięguszowieckiej. Wprowadzał do wspinaczki w Tatrach nowe techniki. Wspinał się także w Alpach i Kalifornii.
Opublikował szereg artykułów, notatek i wspomnień w prasie fachowej.
W 1969 roku wydał pod pseudonimem 500 zagadek o Tatrach, wznowioną w 1995 roku przez wydawnictwo Ati, która dostępna jest teraz w nowej, uzupełnionej wersji.

O czym?

Oczywiście, jak wskazuje tytuł, całość napisana jest w formie zagadek. 51 rozdziałów z pytaniami i tyle samo rozdziałów z odpowiedziami okraszonymi ciekawymi historiami.

Pytania 555 zagadek o Tatrach

Odpowiedzi - 555 zagadek o Tatrach

Są zagadki historyczne, panoramiczne, geologiczne. Dotyczące schronisk, roślinności, jezior, szlaków, szczytów, pogody, fauny, flory. Wszystkiego. I nie łudźcie się, że będziecie znać odpowiedzi na większość pytań;)

Zagadki -555 zagadek o Tatrach

To nie książka, którą przeczytamy od A do Z. To pozycja, którą czyta się wyrywkowo, wracając do tego co nas ciekawi, do wiadomości, które chcemy utrwalić. Jest to kompendium wiedzy o Tatrach, nie tylko oczywiście polskich, bo zagadki dotyczą też terytorium Słowacji.

Gdzie kupimy?

W formie książkowej i ebooka (książka jest w bardzo atrakcyjnej cenie) można kupić ją [tutaj] lub [tutaj].

Okładka książki

Dziękuję firmie Helion i wydawnictwu Bezdroża za możliwość uzupełnienia tatrzańskiej wiedzy.

Jeśli szukacie prezentu dla młodego podróżnika to książka będzie idealna. A jeśli nie wiecie co kupić tacie, bratu czy dziadkowi bo ma już wszystko – kupcie im 555 zagadek o Tatrach. Gwarantuję, że podczas czytania będą się świetnie bawić, a i czegoś się nauczą;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *