okładka książki
Bieszczady góry książki

Bieszczady w pigułce

Bieszczady są jednym z najpopularniejszych pasm górskich w Polsce. Pustkowia, dzikość i chwilami totalne oderwanie od cywilizacji – kiedyś przede wszystkim to je charakteryzowało. Teraz trochę się to zmieniło, turystyka górska mocno rozwinęła się w całym kraju, ale pewne rzeczy nigdy się nie zmienią – ciekawa historia, legendy i tradycje bieszczadzkie. To wszystko tworzy niesamowity klimat i powoduje, że popularne “rzuć wszystko i jedź w Bieszczady” nie jest tylko pustym hasłem.

Wyjeżdżając w góry zazwyczaj mamy ze sobą mapy, przewodniki albo opisy planowanych tras. Czasami jednak warto poznać region, w który wyjeżdżamy, od innej strony – kulturowej i historycznej. Fajnie poznać legendy powstania odwiedzanych miejsc, nauczyć się topografii, czy podszkolić się z zakresu występującej w danym regionie fauny i flory.

Test wiedzy o Bieszczadach

Jeśli chodzi o Bieszczady to bardzo fajnym pomysłem jest książka, która sprawdzi naszą wiedzę, ale i wiele nas nauczy – 555 zagadek o Bieszczadach.

rozdział

Super pomysł na prezent dla dużych i małych. Ci młodsi pewnie sporo się nauczą, starsi może bardziej usystematyzują swoją wiedzę, chociaż pewnie i oni nie wiedzą wszystkiego;) Spokojnie, na każde pytanie na końcu książki są odpowiedzi.

Co znajdziemy w książce?

Książka podzielona jest na 51 rozdziałów – tematów zagadek. Mamy tutaj wszystko. Od Bieszczadzkiego Parku Narodowego, ich mieszkańców, roślinność, geologię, szlaki, szczyty, przez muzea, cerkwie, schroniska, aż do pieśni, piosenek, malarzy, artystów, czy ikony.

część z pytaniami

Oprócz świetnej zabawy podczas czytania – odpowiadania/zgadywania, to mnóstwo ciekawych informacji. Historia, zwyczaje, legendy, mieszkańcy, góry i miasta – dowiemy się chyba wszystkiego o całym regionie.

Obok pytań tekstowych są też obrazkowe, a w całej książce jest sporo ilustracji.

część z odpowiedzami

To taka pigułka wiedzy o Bieszczadach.

Gdzie kupić?

Łapcie książkę w promocji tutaj. Do wyboru forma papierowa, bądź format elektroniczny.

A jeśli jednak wolicie Tatry to mam super wiadomość – są też zagadki o Tatrach [tutaj]. Polecam obie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *