Bieszczady i Beskid Niski
A może by tak rzucić wszystko i jechać w Bieszczady? Chyba każdy marzył o tym chociaż raz w życiu, ale żeby wybrać, gdzie ewentualnie można się osiąść, warto poznać okolicę.
Z pomocą przychodzi przewodnik wyd. Bezdroża “Bieszczady i Beskid Niski”.
Bieszczady
Wysunięte najdalej na wschód pasmo polskich Karpat. Kojarzone z połoninami, kultowym schroniskiem Chatka Puchatka (obecnie remontowane) i najwyższym szczytem – Tarnicą, zaliczanym do Korony Gór Polski.
Gdzie ten Beskid Niski?
Chyba najmniej znany i mało popularny ze wszystkich beskidzkich pasm. Położony, jakby u wrót Bieszczad. Najbardziej dzikie pasmo górskie w Polsce z pięknymi cerkwiami i cmentarzami z okresu I wojny światowej. Jeśli już ktoś o nim słyszał to zapewne z powodu jego najwyższego szczytu – Lackowej, który zaliczany jest do Korony Gór Polski.
Praktyczny przewodnik, czyli jaki?
Mały, lekki, z ważnymi informacjami.
Niedużych rozmiarów, ważący niewiele, z mapami, trasami, opisami miejscowości – taki właśnie jest ten przewodnik.
Podzielony jest na kilka przejrzystych rozdziałów. Poza praktycznymi wskazówkami, jak przygotować się do wędrówki czy informacjami krajobrazowymi w środku znajdziemy 21 wytyczonych tras pieszych, 2 trasy samochodowe: wokół Bieszczad i przez najpiękniejsze zakątki Łemkowszczyzny, trasę konną po Bieszczadzkim Park Narodowym i trasę rowerową przez cały Beskid Niski.
Dodatkowo opisane są wszystkie ważniejsze miejscowości regionu (do niektórych dołączono plany miast). Całość zamyka atlas z dokładnymi oznaczeniami.
Co ważne przewodnik nie jest klejony tylko bindowany. Dzięki temu mamy dobry dostęp do każdej całej strony i na pewno nic się nie rozklei podczas wielokrotnego otwierania.
Wakacyjne wyjazdy coraz bliżej, dobry przewodnik na pewno się przyda. Można kupić go [tutaj]
Dla bardziej “elektrowniczych turystów” przewodnik dostępny jest również w wersji ebooka.
I co, jedziemy? Kto zdecydował się rzucić wszystko…?;)
A jeśli chcecie wybrać się w pozostałe górskie regiony polecam inne przewodniki, z którymi ja wędruję [tutaj].